Dnes je utorok, 24.máj 2022, meniny má: Ela
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Lucia Hurajová: "Moje deti sú súčasťou takmer všetkých mojich aktivít"

január 24, 2022 - 14:00
Rada chodievala na predstavenia svojich kolegov, ale pri troch deťoch jej čas neostáva. Aká je seriálová Lýdia Šťastná, herečka Lucia Hurajová, keď sa vypne kamera?
Foto: 
TV Markíza

Lýdia Šťastná (Lucia Hurajová) má šťastný život. Má milujúceho manžela a zdravé dieťa. A je bohatá. Bohatstvo je vždy pekný bonus. Jediné, čo jej robí vrásky na čele je  vzťah jej manžela a jej syna. Ona sama z duše neznáša konflikty v rodine, ale rokmi praxe sa ich naučila riešiť po svojom. Manželovi vždy ponúkne masáž tváre a synovi dovolí čokoľvek. A čo upokojuje ju? Vázy. V tichom kúte domu má svoju keramickú dielňu, kde modeluje vázy. A keď ju neupokoja, tak ich roztrieska. 

V seriáli vám v pôrodnici vymenia deti, snáď každého, kto je rodičom, pri tej predstave strasie. Viete si také čosi vôbec predstaviť? Nie. Respektíve, žiadalo by sa povedať, že si to ani nechcem predstaviť, ale mojou úlohou v našom seriáli, bolo predstaviť si práve takúto situáciu, a tak som sa k tejto náročnej téme trochu mentálne priblížila…


V čom je podľa vás seriál Šťastní vs. Šťastní iný ako ostatné seriály, čím diváka zaujme? Tým, že je dokonale tragikomický. Chvíľami je človeku do smiechu a chvíľami plače od dojatia…My sami sme pri natáčaní mali celú túto zmes pocitov…Neviem, či môžem hovoriť aj za kolegov, ale ja som si natáčanie naozaj užila. Nenatáčali sme totiž v klasických ateliéroch, ale na krásnych miestach v kaštieli Dezasse v Jaslovských Bohuniciach a v Zámku Šimák v Pezinku. A práve v tom prvom sme točili aj scény v bazéne. Najviac zábavy sme si užili, keď musel kolega Cinkota padnúť do vypusteného bazéna. Prišli nám na pomoc aj kaskadéri…zvládol to, samozrejme na jednotku, ale my sme sa nemohli zdržať smiechu, keď padal miesto do prázdneho bazéna na pripravené žinenky a tváril sa pritom veľmi zaskočene. Celá scéna je veľmi vtipná, verím, že sa na nej pobavia aj naši diváci.

stastni_08.jpg

Lucia Hurajová: "Moje deti sú súčasťou takmer všetkých mojich aktivít"
Foto: 
TV Markíza


Ostáva Vám ako herečke nejaký voľný čas na sledovanie televízie alebo návštevy divadla? Ono to až tak nesúvisí s povolaním herečky, ako viac s tým, že mám tri deti. Aby som bola úprimná, ak som predtým nešla na nejaké predstavenie kolegov, bolo to z únavy, dnes by som ju rada premohla, keby som sa uvoľnila od môjho trojzáprahu!


Máte nejaké srdcovky? Festival Bratislava v pohybe, Wiener fest wochen, olomoucky PAF…ale pokojne aj seriály ako Grace and Frankie!


Kto je Vašim najväčším kritikom, keď ide o prácu? Moja mama. Ona mi hovorí do všetkého! A to už mám 45! Ale ja som jej za to vďačná. Aspoň tak skoro neprepadnem pocitu vlastnej neomylnosti!


Vonia herecká profesia aj Vašim trom deťom? Nie! A ani nebude. Mám pre nich nachystané úplne iné povolania. Herectvu sa môžu venovať popri tom, ako koníčku…ale aj to len pod podmienkou, že budú ultratalentovaní!


Rozprávate sa s nimi o práci, aj keď sú ešte malé? Áno, často. Pretože moje deti sú súčasťou takmer všetkých mojich aktivít. Prácu nevynímajúc. Majú radi so mnou pozerať nejaký diel seriálu, radi so mnou chodia do divadla na skúšky, neskôr na predstavenia. A prirodzene ich to láka…


Z dvoch rodín Šťastných ste krkom tej bohatej a podľa popisu ste šťastná. Čo by Vašu postavu vyviedlo z miery? Asi keby sa manželovi Viktorovi, alebo jednému zo synov zdravotne pohoršilo. Postava Lýdie sa mi úžasne hrala, lebo mala tendenciu vždy nájsť mierovú cestu z každého konfliktu. A to je presne spôsob, akým sa snažím v živote riešiť problémy ja…


Váš seriálový manžel je bohatý muž s veľkým egom. Súvisia podľa Vás peniaze s pocitom šťastia? Z časti áno. Najmä ak sú zarobené tvrdou prácou. Vtedy človek najviac ocení ich hodnotu. Poznám veľa ľudí, ktorí si svoje peniaze zarobili poctivo. A dnes sú na seba hrdí a v tomto duchu vychovávajú aj svojich potomkov. Myslím, že sa to nedá dať do priamej úmery, ale istý druh šťastia, alebo aspoň spokojnosti ide ruka v ruke s bohatstvom. Napríklad, ak máte radi dobré jedlo…viem, že to znie triviálne…ale viete, ako to je, láska ide cez žalúdok, takže ešte k tomu to zdravie…a už len aby sa deti vydarili! Alebo slovami klasika: „Lepšie je byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý!“

Ďakujeme za rozhovor!