Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Prezenčná výučba na vysokých školách je otvorená pre všetkých

január 21, 2022 - 10:05
Prezenčná výučba na vysokých školách je otvorená pre všetkých a pravidlá neobmedzuje žiadna vyhláška. Uviedol to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) vo svojom profile na sociálnej sieti. Zároveň dodal, že pri karanténe sú pravidlá a výnimky (očkovaní, prekonané ochorenie COVID-19) rovnaké ako inde.
Foto: 
SITA

Odbor komunikácie a marketingu ministerstva školstva 14. januára pre agentúru SITA konštatoval, že vysoké školy sú autonómne a je na nich, akú formu výučby si zvolia. Zároveň platí, že školy musia postupovať v súlade s novými vyhláškami, ktoré súvisia so schválenými vládnymi opatreniami proti variantu omikron.

Gröhling 13. januára na tlačovej konferencii odporučil, aby sa študenti vzdelávali prezenčne. „Naozaj sa rozprávame o mladých ľuďoch, nad 18 rokov, ktorí môžu využiť očkovanie a predpokladám, že neveria rôznym hoaxom a iným veciam, ale očkovanie využijú, pretože tým v prvom rade chránia seba, svoju rodinu, ale aj prístup k vzdelávaniu. Ak máme otvorené základné školy a stredné školy a riaditelia majú enormnú snahu, aby zachovali prezenčné vyučovanie, ja nevidím absolútne žiadny dôvod, aby vysoké školy vzdelávali online,“ zhodnotil.

- - Inzercia - -